Bachovy květové esence

Jsou velmi účinný, laskavý pomocník, který napomáhá navracet harmonii a podporuje samoozdravné procesy našeho organismu.

Tuto metodu vyvinul Anglický homeopat Doktor Edward Bach ve 30. letech 20. století. Základem této metody, je 37 rostlinných esencí, 1 esence z Pramenité vody a 1 složená esence Rescue Remedy, která se používá při všech krizových stavech organismu.

Bachovy esence patří mezi mé velké oblíbence, osobně jsem se s nimi setkala poprvé zhruba před více než dvaceti lety. Můj prvorozený syn, měl od narození fobii na vodu, která se postupem let jevila jako velmi omezující a nepříjemná, a klasická psychologie nedokázala pomoci. Hledala jsem tedy v alternativních vodách a narazila na Bachovy esence. Za pomoci Bachových esencí, synova fobie zcela odezněla.

Systém Bachových květů pomáhá tedy nejen s chronickými – dlouhodobými potížemi, ale také při zvládnutí různých emocí, se kterými jsme denně konfrontováni, a které ovlivňují život každého z nás.

Tato alternativní metoda je postavená na filozofii, že psychický stav člověka ovlivňuje stav tělesný, tedy i fyzické onemocnění má přímou souvislost s psychickou nerovnováhou člověka. Cílem Bachových esencí, není potlačit negativní emocionální postoje a projevy, ale transformovat je do pozitivního stavu .Tato metoda, dokáže také skvěle doplnit a podpořit klasickou lékařskou péči.

Emoce nebo přechodné negativní nálady mysli, jako např. nedostatek sebedůvěry, podrážděnost, nejistota, žárlivost či strach pramení především z blokované energie. Esence slouží k obnovení energie a také jako prevence fyzických a psychických onemocnění. Umožňují nám postupně odloupnout slupky, které jsme si často nevědomky nasadili, abychom přežili v tomto světě, a tím nám postupně pomáhají odkrývat to, kdo skutečně jsme, jaký je náš cíl a smysl našeho života.

Bachovy esence nám pomáhají vydat se na svoji vlastní cestu životem, podporují nás v sebepoznání či seberozvoji a pomáhají nám rozpustit staré nefunkční vzorce a uskutečnit své sny a přání.

Bachovy esence jsou zcela bezpečné a vhodné pro všechny věkové kategorie. Jsou vhodné pro zdravé, nemocné, těhotné ženy i děti. Nevyvolávají závislost, nežádoucí účinky ani alergie. Mohou se zcela bezpečně kombinovat se všemi formami léčení a prevence. Pomáhají udržet, či navrátit optimismus a radost ze života.

Jsou dostupné nejen v podobě kapek, ale také v podobě žvýkaček, bombonů a masti - Rescue Cream, která má hojivé a zvlhčující účinky na traumatizovanou pokožku, ať už bylo způsobeno popálením, přílišným sluněním, svědění – vyrážka, poštípání hmyzem, neštovice u dětí, apod.

 

Příklad možného použití Bachových esencí:

 • Deprese
 • Komplexy - různé pocity viny, potíže se sebepřijetím
 • Osobní či rodinné problémy zejména ve vztazích (rozvod, ztráta nebo nemoc blízkého člověka, nový člen rodiny, změna rodinných poměrů apod.)
 • Potíže ve škole
 • Workholismus
 • Úzkosti či strachy známého i neznámého původu
 • Nízké sebevědomí
 • Beznaděj, zoufalství
 • Stesk
 • Vyčerpání
 • Nedostatek motivace
 • Stydlivost

Výběr Bachových esencí probíhá po předchozím pohovoru s klientem.